Minthogy szerkesztőségünk úgy döntött ezen a héten Steven Seagal pályafutását járjuk körül mindenféle szempontból, ezért azt gondolom filmes munkásságának mindenképpen áldoznunk kell néhány sort, még ha az utóbbi 15-20 évben nem is igazán készít jó filmeket a mester.
A köztudatba az 1988-as Andrew Davis által rendzett Nico - Above the Law - című akciófilmmel robbant be, ahol az amerikaiak és a világ nagy része számára egy teljesen ismeretlen harcművészeti stílust mutatott be, az aikidót, még ha hollywoodiasan is. Az alkotás amellett, hogy kasszasiker lett és Seagal keményebb oldalát mutatja be, epizódszereplőként feltűnik benne az azóta magát hatalmas sztárrá kinövő Sharon Stone is, mint Seagal filmbéli felesége.
Nico
Ez után forgatta le a szintén nagy sikerű Ölve, vagy halva című műremeket, melyben egy korrupt politikusokat üldöző, a családját elvesztő és kómája után bosszút álló los-angelesi rendőrtisztet játszik.
Ölve, vagy halva
Halálra jelölve
A remek akciók sorozatát egyelőre még tartó Seagal a Törvényre törve című eposzban, egy kőkemény, szintén igazságosztó zsarut játszik. Érdekessége még, hogy epizódszereplőként találkozhatunk benne Julianna Marguliessel, aki a magyar közönség számára a Vészhelyzet Carol nővérjeként, vagy mostanság Alicia Florrick-ként, Peter Florrick szenátor feleségeként lehet ismerős.
Törvényre törve
Az Úszó Erőd még mindig jó kis film, melyben azért a prímet az azóta Oscar díjat kapott Tommy Lee Jones figurája viszi és mindannyiunk egyik kedvenc Baywatch mentős lánya, Erika Eleniak is előugrik a tortából.
Úszó Erőd
Sajnos a mester ezt követő viedói közül nem nagyon lehet kiemelni egyet sem, pedig próbálkoztak megmenteni filmes pályafutását, a Tűzparancsban mellékszerepet játszott Kurt Russel mellett. A Száguldó Erőd is csak hasonmása lett az Úszó Erődnek, pedig ott a még fiatal Katherine Heigl - Grace Klinika, Felkoppintva, Ilyen az Élet... - sorozat és filmek sztárja kezdeti próbálkozásait láthatjuk.
Tűzparancs
Azt kell mondanunk az idők során Seagal Sensei nem csak felszedett jónéhány kilót, de valahogy ezoterikusabb vonalakra tévedt és videófilmes karrierbe kezdett, ami nem annyira áll jól neki. Főként, hogy a harci jeleneteket lövöldözések és néha több percig tartó, beúszó álomképek vették át. Oroszország iránti elköteleződésének nem csak Vlagyimir Putyin barátságát, hanem sok orosz rendezővel közös, ám felejthető munkáját is köszönheti.
Száguldó Erőd
Jelenleg egyszerre két filmet is forgat és rebesgetik feltűnését a Feláldozhatók 4. részében is. Kíváncsian várjuk, hogy vajon rossz-, vagy jó fiút fog-e alakítani.